Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Adana İl Müdürü Haşim Meydan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 81 il arasında yapılan değerlendirme sonucunda aldığı performans birinciliği ödülünü Vali İlhan Atış’a teslim etti.

Vali Atış, Meydan’ı çalışmalarından dolayı kutlayarak, “İşsizimiz var ancak, bu işsizlerimizin büyük bir kısmı ‘ne iş verirseniz yaparım’ işsizi. Bu nedenle ‘ben şu işi yaparım’ diyenlerin sayısını artırmak için işsizlerimizi meslek edindirme çabasındayız. Bu amaçla kurslar açıyoruz” dedi.

İŞKUR Müdürü Haşim Meydan ise Adana’nın işsizinden çok iş beğenmeyeninin olduğunu belirterek, “İşsizlerimize uygun iş bulmak için çabalarımızı sürdürüyoruz. Bu amaçla, istihdam garantili kurslar açıyoruz. Ancak, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da açtığımız istihdam garantili kurslara kursiyer bulmakta güçlük çekiyoruz. Bunun için herkesten destek istiyoruz. Herkes, çevresinde işsizlikten yakınan kim varsa bize yönlendirsin” diye konuştu.

Şu anda 11 ayrı branşta istihdam garantili kurslarının devam ettiğini kaydeden Meydan, bu kurslara katılanların yüzde 90’ının işbaşı yaptığını vurguladı.

Meydan, kursiyer buldukları takdirde 80’e yakın meslekte kurs açmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

14 kez okundu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Previous Post
«